پاکسازی سطل زباله در ویندوز یکی از روش‌های خالی کردن هارددیسک و SSD است. این موضوع به خصوص در مورد هارددیسک‌هایی که حجم کمی دارند و SSDها مهم‌تر است. به علاوه ممکن است فایل‌های مهم و شخصی زیادی روی سیستم داشته باشید و بخواهید همواره به صورت خودکار فایل‌های حذف شده از سطل زباله نیز پاکسازی شود.

در ادامه با نرم‌افزار Auto Recycle Bin که نرم‌افزاری رایگان و سبک برای پاکسازی خودکار سطل زباله است، آشنا می‌شویم. برای دانلود این نرم‌افزار با لینک مستقیم به ادامه‌ی مطلب مراجعه فرمایید.

امکانات Auto Recycle Bin

این نرم‌افزار برای مدیریت بهتر سطل زباله طراحی شده است. البته در ویندوز ۱۰ تنظیمات مفیدی برای مدیریت فضای خالی دیسک پیش‌بینی شده و شاید نیازی به این نرم‌افزار نداشته باشید. یکی از ویژگی‌های مهم و اساسی Auto Recycle Bin این است که می‌توانید کاری کنید که پس از هر بار ری‌استارت کردن یا خاموش و روشن کردن سیستم ویندوزی، فایل‌هایی که در سطل زباله قرار گرفته، به صورت خودکار حذف شود.

استفاده از این نرم‌افزار برای کاربرانی که مرتباً فایل حذف می‌کنند و فراموش می‌کنند سطل زباله را خالی کنند، بسیار مفید است. به خصوص اگر فایل‌های حذف شده، جنبه‌ی شخصی و کاری نداشته باشد و بخواهیم برای حفظ حریم خصوصی، تا جایی که ممکن است از امکان بازگردانی فایل‌ها از سطل زباله جلوگیری کنید.

دقت کنید که در صفحه‌ی تنظیمات این نرم‌افزار، گزینه‌ی On the Windows OS startup را انتخاب کنید.

دانلود Auto Recycle Bin

  • تاریخ آپلود: ۲۳ اسفند ۹۸
  • حجم فایل‌ها: ۱.۶ مگابایت
  • ورژن: 1.09
  • برای ویندوز: همه‌ی ویندوزها