استارت منو یا منوی استارت یکی از مهم‌ترین بخش‌های ویندوز است. مایکروسافت این منو را در گذر زمان چندین بار متحول کرده و تلاش کرده که کاربردی‌تر و زیباتر شود و در عین حال امکانات آن بیشتر شود. در ویندوز ۱۰ کاربر می‌تواند آیکون اپ‌ها را به شکل مربع کوچک یا بزرگ در این منو بچیند. قابلیت ایجاد فولدر و گروه نیز وجود دارد. اگر به دنبال زیباسازی منوی استارت هستید، می‌توانید از اپ‌هایی مثل Better StartMenu Helper استفاده کنید.

در ادامه برخی تم‌های منوی استارت که به کمک اپلیکیشن رایگان و بسیار کم‌حجم Better StartMenu Helper پیاده‌سازی شده را بررسی خواهیم کرد. برای دانلود آخرین نسخه‌ی این اپلیکیشن به ادامه‌ی مطلب توجه فرمایید.

منوی استارت یکی از پرکاربردترین بخش‌های ویندوز است. برای اجرا کردن برنامه‌ها، سرچ کردن در میان نرم‌افزارهای نصب شده، تغییر دادن تنظیمات ویندوز، جستجو کردن فایل و فولدرها و بسیاری موارد دیگر می‌توانید از طریق منوی استارت اقدام کنید. 

منوی استارت در گذر زمان کاربردی‌تر و پیشرفته‌تر شده است. در ویندوز ۱۰ امکانات منوی استارت بیشتر از ویندوزهای قبلی است و استفاده کردن از آن نیز ساده‌تر شده است.به عنوان مثال برای جستجو کردن، فقط لازم است کلید Win کیبورد را فشار دهید تا منوی استارت باز شود و سپس شروع به تایپ کردن عبارت موردنظر کنید. نتایج سرچ در میان فایل و فولدرها و برنامه‌ها و تنظیمات و حتی نتایج جستجو در اینترنت نمایش داده می‌شود.

برای سفارشی‌سازی منوی استارت ویندوز ۱۰ می‌توانید از اپ‌های مختلفی استفاده کنید که بعضاً کاملاً رایگان و سبک هستند. یکی از این اپ‌ها، Better StartMenu Helper است.

امکانات Better StartMenu Helper

  • اگر آیکون‌های پیش‌فرض اپلیکیشن‌های مایکروسافت و سایر نرم‌افزارها از نظر ظاهر و رنگ‌بندی برایتان جالب نیست، می‌توانید بسته آیکون جدید دانلود کرده و فعال کنید.
  • می‌توانید از بسته آیکون‌هایی استفاده کنید که ظاهر منوی استارت را ساده و خلوت می‌کنند.

  • برخی کاربران از بسته آیکون‌هایی استفاده می‌کنند که طراحی خاص و ویژه‌ای دارد. نمونه‌ی آن تصاویر زیر است:

دانلود Better StartMenu Helper 1.6.2 اپی رایگان برای زیبا کردن منوی استارت ویندوز ۱۰

دانلود Better StartMenu Helper 1.6.2 اپی رایگان برای زیبا کردن منوی استارت ویندوز ۱۰

 

  • اگر به دنبال سادگی بیشتر و طرح‌های کهنه باشید نیز تم‌های جالبی منتشر شده است. این تم‌ها به کمک Better StartMenu Helper فعال می‌شود.

 

دانلود Better StartMenu Helper 1.6.2 اپی رایگان برای زیبا کردن منوی استارت ویندوز ۱۰

دانلود Better StartMenu Helper

  • تاریخ آخرین بروزرسانی: ۱۵ اسفند ۱۳۹۸
  • حجم فایل: ۴۸۰ کیلوبایت!
  • نسخه: 1.6.2
  • مخصوص ویندوز: همه‌ی ویندوزها